Joshua Faudem

Joshua Faudem je americko-izraelský dokumentarista, absolvent pražské FAMU. Natočil, produkoval a režíroval řadu výraznýchdokumentárních snímků a televizních pořadů v Izraeli, Evropě a Severní Americe. Je režisérem oceňovaného dokumentu Blues na pláži (Blues by the Beach).

 

 

 

“Surviving this suicide bombing at ‘Mike’s Place’ and making a film about it immediately after, took [a] huge toll on me.” Writing this graphic novel 10 years after the bombing has given me an opportunity to find peace with these events.”

 

Joshua Faudem

Jerusalem

V barech MIKE’S PLACE platí jedno pravidlo: 

Za žádných okolností nemluvit o politice ani o náboženství. V tomhle bluesovém baru na telavivské pláži se potkává pestrá směsice místních hostů a lidí ze všech koutů světa. Každý si tady může dát pivo a zapomenout na konflikt, který se odehrává venku. Tak to alespoň chtějí Jack a Joshua vylíčit ve svém dokumentárním filmu. Necelý měsíc po začátku natáčení se však bar Mike’s Place stává terčem teroristického útoku. Jack, Joshua a celá rodina, kterou Mike’s Place tvoří, se s tragédií umí vyrovnat jen jediným způsobem – nechají kameru běžet dál.

OBJEDNAT PROHLÉDNOUT